راحت باشید، از ما بپرسید

سوالات متداول کاربران

بیشتر کارخانه های مدرن دارای انبارهای بزرگ یا امکانات انبار مانند هستند که شامل تجهیزات سنگینی هستند که برای تولید خط مونتاژ مورد استفاده قرار می گیرند.
  • کیفیت
  • دقت
  • ایمنی
  • اطمینان

سوالات عمومی

سوالات متداول

هزینه ارائه خدمات برش لیزر شامل چه مواردی می شود؟

ازجمله پارامترهای مهم در هزینه برش با استفاده از دستگاه CNC، نیروی کار، ماشین‌آلات و کارکرد می‌باشند. باتوجه‌به اینکه برش فلزات با استفاده از برش لیزری به‌صورت خودکار انجام می‌شود، لذا از هزینه‌های کارگری کمتری در مقایسه با روش‌ها و ماشین‌آلات سنتی برخوردار می‌باشد. یکی دیگر از دلایلی که باعث شده هزینه استفاده از روش برش لیزری کمتر باشد این است که عمر مفید دستگاه برش لیزری طولانی بوده و به‌آسانی فرسوده نمی‌شود. شاید با خود فکر کنید که دستگاه برش لیزری، ارزان‌ترین دستگاه موجود برای برش فلزات محسوب نمی‌شود اما به این نکته توجه داشته باشید که در اکثر پروژه‌های صنعتی استفاده از دستگاه برش لیزری یک روش مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود.

دقت کاری برش لیزر تا چه حد است؟

از مزیت های تکنولوژی برش لیزر که می‌توان برشمرد، برخوردار بودن از دقت بالا می‌باشد. امروزه می‌توان سخت‌ترین و پیچیده‌ترین شکل‌ها و الگوها را با استفاده از دستگاه برش لیزری بر روی فلزات اعمال کرد. یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که رابطه بین دقت و سرعت در دستگاه برش لیزر، یک رابطه معکوس می‌باشد، به‌عبارت‌دیگر هرچقدر برش یک قطعه دقت بیشتری بخواهد، فرایند برش با سرعت کمتری انجام خواهد شد و حرکت لیزر کندتر خواهد بود. در تکنیک روش لیزری، تمامی لبه‌ها و منحنی‌های برش صاف می‌باشند. نکته دیگری که بهتر است دررابطه‌با برش لیزری بدانید این است که در پایان کار ممکن است برخی از فرورفتگی‌ها و بقایای فلزی ذوب‌شده در محل برش باقی بماند.

برتری این روش برش لیزر در چیست؟

یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین مزیت‌های روش برش لیزری، سرعت آن است. دستگاه برش لیزری قادر است تا دستورات صادرشده از جانب کامپیوتر عددی را با سرعتی بین ۵۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر انجام دهد. سرعت انجام کار به تحمل ماده و پیچیدگی اشکال در قطعات، بستگی دارد. یکی از مواردی که می‌تواند در سرعت انجام کار تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد، استفاده از چند لیزر به‌صورت هم‌زمان می‌باشد.

حجم ضایعات تولید شده چقدر است؟

دستگاه CNC برای برش فلزات از ورقه‌های فلزی استفاده می‌کند و این قابلیت را دارد تا از حداکثر مقدار موجود ورق فلزی برای برش فلزات استفاده کند؛ لذا یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از برش لیزری برای ساخت قطعات فلزی این است که در این روش حجم ضایعات تولیدشده بسیار پایین می‌باشد. هرچقدر الگوهای برش به‌طور صحیح قرار داده شوند، عملکرد دستگاه در استفاده از ورق فلزی به بهترین حالت ممکن رسیده که درنهایت باعث انجام کار با سرعت بیشتر می‌شود.

میزان مصرف انرژی این روش برش لیزر چقدر می باشد؟

یکی از مزیت‌های قابل‌توجه دیگر دررابطه‌با دستگاه برش لیزری این است که این دستگاه‌ها از انرژی بسیار کمی مصرف می‌کنند. ازآنجائی‌که دستگاه برش لیزری شامل اجزای متحرک نمی‌باشد، لذا به انرژی زیادی جهت فرایند برش احتیاج ندارد. بررسی‌ها نشان داده که برش فلزات به روش برش لیزری به بیشتر از ۱۰ کیلووات انرژی احتیاج نیست.

ساخت واگن راه اهن و مترو با برش لیزر
ساخت واگن راه اهن و مترو با برش لیزر

از ما بپرسید

فرم تماس سریع